3D tisk - zakázky a vlastní projekty
Zadní náboj Tatra 111
  2018-04-11: Zadní náboj pro Tatru 111

  Pro připravovaný RC model Tatry 111 jsem vytiskl náboj zadních kol. Model jsem obdržel hotový, mým úkolem byl co nejčistší a nejpřesnější tisk.
  P4110000.jpg
  Tisk vrstvou 0.05mm z PLA Iron Gray od Fillamentum , což je tradičně bezproblémový a kvalitní materiál, který se nekroutí a bezvadně drží na tiskové ploše. Výtisk má průměr lehce přes 20mm, čili na fotkách je hodně zvětšený.
  P4110528.jpgP4110536.jpg
  Na přípravu tiskových cest jsem konečně použil software simplify3d . Stejně jako u všech ostatních slicerů, je bezpodmínečně nutné zkontrolovat, co z toho vypadne. Občas je simplify3d slušně řečeno "velmi kreativní" v tom špatném slova smyslu :( . Při té příležitosti mě fascinují jejich marketingové řeči na úvodní straně: "3D printing slicing software controls every aspect of your 3D print". Tak to tedy ani omylem, aspoň ne pro mého Felixe :) .
  Ale naštěstí už mám svůj vlastní filtr na výsledný GCODE, který jsem ladil při měření křivosti tiskové plochy . Tím upravím většinu nedokonalostí, které simplify3d vyprodukuje. Všechny tiskové cesty mají nově vyladěný průtok materiálu pro můj stroj a hlavně pro konkrétní situaci. To je právě hlavní přínos mého nového filtru – to žádný současný slicer neumí a simplify3d už vůbec ne. Tím pádem byly všechny tiskové cesty položené přímo zázračně, včetně bezchybných vnitřních výplní. Takhle dokonalý výtisk po všech stránkách jsem ze své tiskárny dostal až teď... Sice jsem při prvním tisku ve svém kódu objevil drobnou chybku v řízení průtoku materiálu, ale po její opravě dopadl tisk přímo výborně. První vrstva byla položena tak dobře a přesně ( na tu křivou plochu ), že byl problém výtisk z plochy utrhnout i po vychladnutí.

  (C) 2002-2023 D.R.racer
  drracer@drracer.eu