Valid HTML 5Valid CSS!

Tatra 130 & spol.
Slatina 2010
modelroku0003_128.png
2010-05-18: Modelářské setkání ve Slatině

Velké modelářské setkání ve Slatině je za námi. Přestože akci provázelo velmi studené počasí, paleta předváděných modelů byla velmi pestrá – kamiony, trialové speciály, tanky, lodě a dokonce pár letadel, vše v různých měřítkách a provedeních.
Pro náklaďáky byla připravena hromada písku na parkovišti. Okolo 9. hodiny dorazil místní bagrista, nastartoval přistavený minibagr a hromadu lehce rozhrnul. Minibagr se pak odporoučel do křoví, aby nepřekážel. Jeho přesun také odstartoval rošádu zaparkovaných vozidel za účelem uvolnění parkovište pro stavbu asfaltové plochy s benzinkou a skladem stavebního materiálu.
Rozhrnutá hromada písku nám posloužila na rozcvičení a následně jako zdroj materiálu pro cesty v jednom z nejkrásnějších míst široko daleko – v deltě přítoku místního rybníka. Vybudované cestičky jako první vyzkoušela T130, neboť se neúčastnila bagrování písku. Postupně se přidaly dakarské speciály, několik obrněných vozidel německé provenience a také ostatní Tatry.
Ráno sem zavítalo i několik trialových speciálů. Za zmínku stojí především schopnosti Hanysovy trialové T817 8x8. Strmý travnatý svah zvládla bez zaváhání nahoru i dolu.
Začátek videa je vcelku dle obvyklého scénáře – vozidla si razí cestu náročným terénem. Že se T130 pravidelně koupe, to jste už několikrát viděli. Ale tentokrát se do vodních radovánek pustily i zbývající Tatry a to pěkně z ostra. Pepa s Mirkem se totiž rozhodli vybudovat brod z kamení. A aby nebyl příliš mělký, měřil Pepa průběžně jeho hloubku přímo svou T148 (přiznej se Pepo, že hlavním cílem bylo po šesti letech provozu umýt T148 :) ).
Po poledni navštívil údolí přerostlý Leopard. Demonstrativně se projel potokem a strmou strání přímo nahoru na parkoviště.
Ze špinavých Tater neměli vůbec radost majitelé stavebnin a pumpy. T130 se musela nejdřív důkladně umýt, než jí bylo dovoleno dojet po čistém asfaltu pro naftu a pro náklad. Ve stavebninách jí pak místní borci bleskově naložili nějakých 6 palet cihel (díky, Michale ;) ! ) a mohla vyrazit zpět do terénu. Musím připustit, že volně ložené palety s cihlami na korbě byly pěkně zrádné, zejména při bočním náklonu. Málem jsem je přihodil mezi kamení do potoka, což by jistě zvláště ocenil jejich majitel.
Pozorně sledujte, jaký dojem udělaly projíždějící modely na bílého labradora :)
No, myslím, že už jsme si vodních radovánek užili dost, v Kolíně by to pro změnu mohlo být o něco sušší ...
Závěrem bych chtěl poděkovat organizátorům za velmi zajímavé modelářské setkání, dobré jídlo a celkově pohodovou atmosféru (snad se na nás nezlobí, že jsme jim zavozili půl rybníka kamením :) ).

(C) 2002-2023 D.R.racer
drracer@drracer.eu